Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı resmi ve özel tüm eğitim kurumlarının yürüttükleri çalışmalara dair somut ürünleri ve tasarladıkları robotları sergileyecekleri etkinlik; 26 Mart 2020 Perşembe Günü Eskişehir Teknik Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda kurumlara ayrılan alanlarda ilgilileri ile buluşacaktır.

Yapılacak sergi etkinliği ile kurumlar arasında iyi örnekler oluşturması, alanda yürütülebilecek çalışmalara teşvik etmesi ve öğrencilerin bu alanda kendilerini geliştirmesi açısından özendirmesi amaçlanmaktadır.

Farklı çalışmaların sergilenmesi açısından başvuru ve değerlendirme usulü sergiye katılacak okullar belirlenecektir.

Sergi Kabulü alan okullar web sayfasından yapılacak duyuru ile ve okulun başvuru formunda belirtilen iletişim kanalları üzerinden bilgilendirilmesi sağlanacaktır.

Sergi alanında her okul için en fazla 2 öğrenci bekleyebilecektir. Sergilenen çalışmalara katılan öğrencilerin tamamının veya bir kısmının sergi alanında görev almak istemesi halinde öğrenciler arasında görevlendirme ve sıralama yaparak her birinin görev almasını sağlamak okul idaresinin takdirindedir.

Sergi alanı içerisinde okullara ayrılan çevre sınırlı olacaktır. Okullar sergilemek için çalışmalarını/tasarımlarını koyacağı en fazla 1 masa ve 2 adet sandalye tesis edebileceklerdir. Okullarının ve çalışmalarının görünürlüğünü(sadece roll-up) sağlamak için en fazla iki adet materyal bulundurabilecektir.

Okulların yaptığı çalışmalar sonucu ortaya çıkan ürünleri veya tasarladıkları robotların görsellerini açıklamalarıyla PDF veri formatında(Maks. 10 MB) formun sonunda yüklemeleri gerekmektedir.

Okul Sergileri İçin Başvuru Formu‘na buradan ulaşabilirsiniz.

2018 Yılı Robotik Kodlama ve Tasarım Sergisi

2018 yılında Eskişehir Valiliği koordinasyonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ESPARK AVM’de organize ettiği sergi etkinliğine buradan ulaşabilirsiniz.

Basında yer alan haber için tıklayınız.

2019 Yılı Robotik Kodlama ve Tasarım Sergisi

2018 yılında Eskişehir Valiliği koordinasyonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ESPARK AVM’de organize ettiği sergi etkinliğine buradan ulaşabilirsiniz.

Basında yer alan haber için tıklayınız.